29.04.2020 r.

Wjazdy pojazdów do Ogrodu

Szanowni Działkowcy,

 1. Przychylając się do próśb osób starszych z ROD „Zielony”, od dnia 1 maja aż do końca października br. bramy będą otwarte w weekendy w dniach:
  OD PIĄTKU (od godz. 10.00) do PONIEDZIAŁKU (do godz. 10.00).

 2. W środy, w godz. 10.00 -14.00 jest możliwy wjazd pojazdami przewożącymi ciężkie i wielkogabarytowe materiały np.: elementy konstrukcyjne do budowy altanki, cement, ziemia, wywóz szamba. Wymagamy jednak bezwzględnie wcześniejszego uzgodnienia (2-3 dni) terminu wjazdu z naszym Gospodarzem Ogrodu panem Jarosławem (tel.: 694 147 995).
  Nie otwieramy bram bez wcześniejszego uzgodnienia terminu i zgody Gospodarza lub Zarządu!

 3. Przypominamy o zasadzie: 1 samochód działkowca maksymalnie na 1 działkę !
  Państwa Goście mają do dyspozycji przygotowane miejsca postojowe na zewnątrz Ogrodu.
  Absolutny zakaz wjazdu samochodami Gości na teren Ogrodu !

 4. Uprawnione osoby niepełnosprawne zachowują swoje przywileje, zgodnie z Regulaminem ROD jedynym miejscem postojowym na terenie ROD dla niepełnosprawnych jest zatoczka postojowa zagospodarowana kosztem swojej działki (nie alejki !) – paragraf 70 Regulaminu ROD, ustęp 2. Osoby łamiące przyjęte reguły będą musiały liczyć się z przykrymi konsekwencjami, łącznie z odebraniem żetonu-chipu oraz do pokrycia kosztów zmiany kodów na zamkach i chipach.

 5. W przypadku obfitych opadów deszczu, zniszczenia nawierzchni alei przez samochody, Zarząd podejmuje natychmiast decyzję o zamknięciu bram.

 6. Powyższe zasady mogą ulec zmianie ze względu na wyjątkowe sytuacje np. stan epidemii czy klęski żywiołowej. Wówczas stosujemy się do nakazów wydanych przez uprawnione organy państwowe oraz do poleceń wydanych przez Zarząd Ogrodu.

 7. Przypominamy Państwu o Regulaminie R.O.D., (§68, punkt 6) który stanowi, iż na teren ROD nie wolno wjeżdżać pojazdami mechanicznymi bez zgody Walnego Zebrania.
  Zachęcamy wszystkich do odwiedzania swoich działek bez samochodów! Ogród bez hałasu i spalin to nasze zdrowie i większe bezpieczeństwo dla naszych dzieci i działkowców.

Zachęcamy do korzystania z miejsc postojowych na zewnątrz Ogrodu.
Ruch pojazdów na ogrodzie jest stale monitorowany !

Zarząd ROD Zielony

Leave a Reply